Generalforsamling aflyses

Kære medlemmer af Odense Symfoniorkesters Venner

Den 20. februar 2020 udsendte Odense Symfoniorkesters Venner indkaldelse til generalforsamling tirsdag den 31. marts 2020. Der foreligger imidlertid en ekstraordinær situation lige nu.

Vi ser os desværre nødsaget til at aflyse generalforsamlingen som direkte følge af myndighedernes tiltag i forbindelse med COVID-19 (CORONA-virus). Odense Symfoniorkester har tilsvarende aflyst alle koncerter i marts måned af samme årsag.

Vi kan som situationen er pt. ikke oplyse, hvornår generalforsamlingen kan gennemføres. Medlemmerne vil blive indkaldt i god tid. (Jfr. Foreningens vedtægter §4 stk.  Stk. 2. Generalforsamlingen indkaldes af bestyrelsen med 1 måneds varsel ved e-mail til medlemmerne.)

Bestyrelsen fortsætter indtil generalforsamlingen.

Med venlig hilsen,

Bestyrelsen

Ved evt. spørgsmål, kontakt: formand@os-venner.dk